Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlarının Görev Süreleri Nedir

www.neresidir.com

www.buradadir.com

www.yerelsecimvideo.com

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ

CUMHURBAŞKANLARININ GÖREV SÜRELERİ


1-Mustafa Kemal ATATÜRK

29 Ekim 1923

10 Kasım 1938

 

2- İsmet İNÖNÜ

11 Mayıs 1938

22 Mayıs 1950

 

3-Celal BAYAR

22 Mayıs 1950

27 Mayıs 1960

 

4-Cemal GÜRSEL

27 Mayıs 1960

28 Mart 1966

 

5-Cevdet SUNAY

28 Mart 1966

28 Mart 1973

 

6-Fahri KORUTÜRK

6 Nisan 1973

6 Nisan 1980

 

7-Kenan EVREN

12 Eylül 1980 - 8 Kasım 1982 Devlet Başkanı

9 Kasım 1982 - 9 Kasım 1989 Cumhurbaşkanı

 

8-Turgut ÖZAL

9 Kasım 1989

17 Nisan 1993

 

10-Süleyman DEMİREL

16 Mayıs 1993

16 Mayıs 2000

 

11-Ahmet Necdet SEZER

16 Mayıs 2000

28 Ağustos 2007

 

12-Abdullah GÜL

28 Ağustos 2007

(Devam Ediyor)

 

Kaynak : T.C. Cumhurbaşkanlığı

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !